شناخت مزاج بلغم ( تعریف ، مشخصات فردی ، نشانه های غلبه ،علت ، غذاهای مضر ، غذاهای مفید)

بلغم :

بلغم طبیعی از جنس آب و طبیعتش سرد و تر است و در واقع یک ذخیره غذایی در بدن است که بصورت خام وجود دارد و در صورت نیاز بدن به غذا با تأثیر از حرارت موجود در بدن به غذا و خون تبدیل می شود ، بلغم در تمام بدن پراکنده است ، مفصلها را مرطوب نگه می دارد تا حرکت آنها آسان شود معدن بلغم در معده است که اگر حرارت کافی در معده نباشد یا غذایی نامناسب مصرف شود باعث تجمیع بلغم و تولید بیماری می شود ، كسانی كه سردی زیاد بخورند (ماست و ترشی و . . . ) بلغم فعال می شود. بلغم موجب سستی و رخوت است .


مشخصات فرد بلغمی :

پوست سفید و رنگ پریده (البته به این معنا نیست که همه سفید پوستها بلغمی و همه سیاه پوست ها سوداوی هستند ) چاق و پف آلود ، کند در حرکات ، با سرما خوب میانه خوبی ندارند ، سفیدی زبان ، لذت از غذای گرم و شیرین ، گوارش ضعیف ، بی حوصلگی در کارهای گروهی و پرشور ، مستعد سوء هاضمه ، نرمی و سردی پوست ، اعتماد به نفس پائین ، موی لخت ، عرق سرد ، زود خسته شدن.


نشانه های غلبه ی بلغم

سفیدی، نرمی و سردی پوست بدن ( مانند مردم اروپا ) ، دیرهضم شدن غذا ، آروغ ترش زدن ، میل بسیار به خواب داشتن، جاری شدن آب از دهان، رقیق بودن آب بینی، کم حواسی، زیادی بول، دفع بول با فشار زیاد و حجم بسیار، سستی و بی حالی، بی حس بودن بدن، سفید شدن موی سر و ریزش آن قبل از موعد پیری، درد معده و درد پشت، گرفتگی ماهیچه های پشت، کمر درد، گردن درد، پادرد، نقرس، فلجی، لک و پیس، لقوه (کج شدن دهان و صورت)، رعشه (پارکینوس)، ضعف مثانه، ترش شدن دهان، به وجود آمدن لک سفید در چشم، ضعف بینایی، تنگی نفس، طپش قلب (به خصوص هنگام بیدار شده از خواب) تولید کرم های کدو یا کرمک در انتهای روده ی بزرگ، این گونه افراد را بلغمی مزاج می گویند.

غلبه ی این خلط فوق العاده خطرناک است و انسان را دچار بیماری های صعب العلاج می کند. از این رو لازم است هر چه سریع تر در به تعادل در آوردن این خلط کوشید. از جمله بیماری هایی مانند: آرترید، روماتوئید، بیماری خطرناك ام اس (MS)، بیماری لا علاج لک و پیس و یا برص و برخی دیگر از بیماریهای صعب العلاجی که امروزه از نظر علم پزشکی، علت آن مشخص نیست و آن ها را (اتوایمیون) می نامند.

علت:

 مصرف غذاهایی كه طبعشان سرد و تر است مثل لبنیات، ترشی و سركه بلغم را زیاد می كند.

 

غذاهای مضر برای افراد بلغمی مزاج

کلیه ی غذاهای سردی بخش، کلیه ی غذاهای ساندویچی، شیرینیجات قنادی ، تمام مواد لبنی مانند شیر ، ماست ، دوغ ، کره ، سرشیر ، خامه ، پنیر و کشک برای افراد بلغمی مزاج مضر است. ترشیجات ، سرکه ، شور ، برنج سفید ، ماکارونی ، عدس ، سیب زمینی ، چای ، قهوه ، نسکافه ، انواع نوشابه های گاز دار ، آب یخ ، میوه جات ترش و کال، نارنگی، کیوی، گرمک، خیار پوست کنده ، گوجه فرنگی ، قارچ ، کدو خورشتی ، ماش ، جو ، سوپ جو ، آش جو ، آش رشته ، گوشت گاو و گوساله ، انواع گوشت سفید ، سس ، رب ، پرخوری، غذاهای فریزر شده و غذاهای زود پز شده ، استفاده از چند نوع غذا با هم ، نوشیدن مایعات همراه با غذا و یا بلافاصله بعد از آن ، کلیه ی تنقلات مصنوعی ، مانند پفک ، شکلات، آدامس ، بیسکویت ، یخمک ، نوشمک ، چیپس و... مصرف این نوع مواد غذایی خلط بلغم را فعال می کند و آن را افزایش می دهد.

سیستم ایمنی بدن با این نوع تغذیه ضعیف می شود و در نتیجه، بدن آدمی در مقابل انواع پارازیت ها آسیب پذیر می شود. در واقع سیستم ایمنی بدن علیه خود وارد عمل می شود که در اصطلاح پزشکی آن را اتوایمیون می نامند. غذاهای یاد شده باعث این نوع بیماری ها می شود که از نظر پزشکی مدرن برای آن ها درمانی وجود ندارد. بهترین درمان این گونه اشخاص استفاده نکردن از غذاهای نامبرده است. یکی از مهم ترین دلائل علمی استفاده نکردن از این نوع غذاها ، پایین بودن ph آن ها است که در بدن ایجاد اسیدوز می کنند. اسیدوز روی اعصاب مرکزی اثر مخربی می گذارد و این سیستم را به مرور فلج می کند.

نكات مهم:

- زمستان فصل غلبه بلغم است و مصرف سردی ها مثل سالاد کاهو ، الویه و ماست مضر است در صورت مصرف حتماً باید با مصلح خورده شود .

- سرد مزاج ها بهتر است هنگام طبخ و یا در حین خوردن غذاهای با طبع سرد مثل باقالی پلو ، ماهی ، سوپ جو و . . . از ادویه جات گرم مانند فلفل سیاه ، زنجبیل ، دارچین ، زیره ، آویشن یا زعفران و یا مواد غذایی با طبع گرم استفاده كنند.

- غذا خودن سریع موجب تولید بلغم و سودای مضر می شود .

- حمام بعد از غذا نیز تولید بلغم ناسالم می کند .

- بین غذا آب خوردن و یک نفس آب خوردن نیز بلغم زاست و موجب بیماریهای سرد ( بویژه بیماریهای گوارشی ) می شود .

- غلبه بلغم در مو باعث سفیدی آن و در اندامهای پائینی موجب آرتروز و رماتیسم می شود

- افراط در مصرف سردیها موجب چاقی ، کند ذهنی و کاهش اعتماد به نفس و ترس می شود .

- مزاج خانمها معمولاً سردتر از آقایان است البته گاهی عکس این می باشد.

- بیشتر بیماریها بویژه بیماریهای روانی بعلت غلبه سردی است مانند MS ، آلزایمر ، نقرس ، آرتروز ، رماتیسم و افسردگی


غذاهای مفید برای افراد بلغمی مزاج

تمام غذاهای گرمی بخش از قبیل گوشت شتر ، گوسفند ، کبوتر ، بوقلمون کباب شده.

از میوه جات: همه ی میوه های رسیده و شیرین.

از ادویه جات: هل ، دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل سیاه و فلفل سفید و دانه ی فلفل ، دانه ی خردل ، سیر ، موسیر

از ریشه ها: چغندر ، شلغم ، هویج ، کلم قمری ، ترب سیاه و سفید.

از سبزیجات: کلیه ی سبزی جات گرم مانند: انواع کلم ، ساقه ی کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، مرزه ، ترخون ، تره و شوید.

از حبوبات: نخود ، گندم ، لوبیا چیتی ، لوبیا کشاورزی و یا کپسولی ، دال عدس (با عدس فرق دارد) و لپه.

در صورت استفاده از سایر حبوبات و غلات ، بهتر است از ادویه جات گرم مانند: زیره ی سیاه ، زیره ی سبز ، زنجبیل ، دارچین ، هل ، زعفران و کمی زرد چوبه استفاده شود.

از بذرهای ملین مانند: تخم ریحان ، تخم شربتی ، قدومه ی شیرازی ، خاکشیر و بارهنگ نیز می توان استفاده کرد.

از خشکبار: بادام ، گردو ، فندق ، پسته و کنجد. ارده نیز مفید است و از عسل (طبیعی) و شیره ی خرما می توان مصرف کرد.

استفاده از این نوع مواد غذایی بسیاری از بیماری های اتوایمیون مانند: بیماری های رماتیسم ، پارکینسون و سایر بیماری های صعب العلاج را درمان می کند. اکثر افراد مبتلا به این بیماری ها از طبع سرد برخوردار هستند.

نكته: خواندن قرآن در سحر و صبحگاه موجب دفع بلغم زائد می شود


  منابع :

1- قانون در طب                                          ابن سینا

 2- پانزده روز تا سلامتی                              جمشید  خدادادی