Undo
بسم الله الشافی الکافی الوافی المعافی
 
 مقاله حاضر نتیجه تحقیق پیرامون بیماری سرطان می باشد كه نظرات افراد صاحب نظر در آن بصورت خلاصه گنجانده شده است. در این مقاله بطور مختصر عوامل اصلی ایجاد بیماری ها از جمله این بیماری شرح داده شده است. هدف از این مقاله آشنایی بیشتر هموطنان گرامی با این بیماری بوده و تحقیقات بیشتر و انتخاب نوع روش درمان به عهده شخص بیمار می باشد؛ با امید به اینكه مورد استفادة هموطنان گرامی قرار گیرد. آنچه درضمن تحقیقات برایم روشن گشت اینست كه این بیماری بر خلاف تصور اكثریت مردم ، وراثتی نبوده و همچنین علت اصلی آن میكروب و یا ویروس خاصی نیست بلكه بیشتر مربوط به نوع و روش تغذیه و همچنین روحیات ، تفكرات و خلق و خوی انسان می باشد. بنا به اظهارات دکتر جُرج سی پَک (George C Pack, MD)  متخصص سرطان از دانشکده پزشکی کُرنِل (Cornell) ، تقریبا همه افراد گاهاً دارای سلولهای سرطانی می شوند. در صورتیکه سیستم ایمنی بدن درست کار کند این سلولها توسط سیستم دفاعی بدن قبل از اینکه شروع به رشد کنند و خطر آفرین شوند از بین می روند. در سال 2006 میلادی رؤسای بزرگترین مرکز پژوهش سرطان دنیا در تگزاس اعلام کردند که علت اصلی بروز سرطان ژنتیک نمی باشد. 

     همانطور كه می دانیم قسمت اعظم بدن انسان از آب تشكیل شده است. مایعی كه مواد مورد نیاز سلولها ، اعم از اكسیژن ، ویتامین ها و املاح دیگر بواسطة آن به نقاط مختلف بدن جابجا می شود. این مایع می تواند خاصیت اسیدی یا قلیایی داشته باشد. برای سنجش میزان اسیدی یا قلیایی بودن یك محلول از مقیاسی بنام pH استفاده می شود كه مقدار آن از 0 (كاملاً اسیدی) تا 14 (كاملاً قلیایی) متغیر می باشد. حد میانی pH عدد 7 می باشد كه خنثی می باشد مانند آب خالص. از عدد 7 به بالا محلول قلیایی بوده و هر چه به عدد 14 نزدیك می شویم شدت آن بیشتر می شود. از عدد 7 به پایین هم محیط اسیدی است و هر چه به عدد صفر (0) نزدیك می شویم شدت آن بیشتر می شود. هرچقدر pH زیاد شود محلول قلیایی تر و میزان اكسیژن آن بیشتر می شود و بالعكس. 
     در حالت طبیعی، بدن انسان كمی قلیایی بوده و برای زنده ماندن و حفظ سلامتی باید این حالت را حفظ كند بدین جهت در خلقت انسان مكانیزم های پیچیده ای تعبیه شده است كه این تعادل را حفظ كنند.  پس از 60 سال تحقیقات آزمایشگاهی ، دانشمند و میكروبیولوژیست مشهور آلمانی ، دكتر گانتر اِدرلین   (Dr. Gunther Ederlein) كه در سال 1968 میلادی در سن 95 سالگی چشم از دنیا فرو بست و دلیل عمدة شهرتش كشف ارتباط بین pH خون و بیماری های مزمن می باشد ، نتایج تحقیقات خود را اینطور بیان كرد:
"درمان یك بیماری مزمن تنها در صورتی امكان پذیر است كه pH خون به حالت عادی اما كمی قلیایی (pH = 7.365) بازگردانده شود."
     بدن برای حفظ حالت قلیایی خود نیاز دارد مواد اسیدی اضافی خون را دفع كند.  همانطور كه می دانید كلیه ها بیش از هر عضو دیگری قادر به دفع اسید از بدن هستند اما از آنجایی كه انتقال مواد اسیدی به كلیه ها فقط از طریق جریان خون میسر می باشد و خون نسبت به تغییرات pH  بسیار حساس می باشد ، بنابر این اسید كمی را می تواند در زمان كوتاه به كلیه ها انتقال دهد و در نتیجه بدن مجبور می شود هر گونه  مواد اسیدی سمی اضافی خون را وارد سلولهای مجاور كند تا خون در حالت طبیعی و نسبتاً قلیایی خود باقی بماند. این روند باعث اسیدی شدن و مسمومیت سلولها ، كاهش سطح اكسیژن و وارد شدن آسیب به DNA می شود. فعالیتهای فیزیكی و شیمیایی درون سلولی بستگی شدیدی به مقدار pH متعادل بین 7.34 و 7.40 دارد بطوریكه اگر از این محدوده خارج گردد بعضی از واكنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیتهای فیزیكی و شیمیایی درون سلولی با مشكل مواجه می شود. اگر pH در جهت افزایش اسیدیتة خون تغییر كند فعالیتهای فیزیكی و شیمیایی درون سلولی متوقف شده و سلولها در اثر مسمومیت در محیط سمی  و اسیدی خودشان می میرند ولی در این بین بعضی از آنها بطور غیر طبیعی با تغییر ساختار خود و ایجاد سازگاری با شرایط ، بدون نیاز به اكسیژن به حیات خود ادامه می دهند. اینها همان سلولهای سرطانی هستند. با افزایش تجمع اسید در بدن ، دیوارة سرخرگ ها و سیاهرگ ها به آهستگی خورده شده كه این مسئله باعث از بین رفتن دیوارة سلول ها و همچنین نابودی عضو می گردد. pH اسیدی بقدری خورنده و نابود كننده است كه می توان از آن به عنوان ریشه اكثر بیماریها از جمله سكته ، انواع بیماریهای قلب و عروق ، دیابت ، سرطان ، ضعف سیستم ایمنی بدن و بیماری های سیستم عصبی مانند MS نام برد و به این دلیل لقب كُشنده خاموش (Silent Killer) به آن داده اند.
    یكی از خطرناكترین آثار اسیدیتة بالای خون، كاهش میزان اكسیژن خون و ناتوانی سلولها در جذب اكسیژن می باشد. بنا بر اظهارات دکتر اتو واربرگ (Dr. Otto Warburg) درکنفرانس برندگان جایزه نوبل سال 1996:
  "علت اصلی و بنیادین بروز سرطان کم بودن میزان اکسیژن ورودی به سلولها می باشد." او همچنین اظهار داشت: "با آزمایشات متعدد به این نتیجه رسیدیم که کاهش میزان اکسیژن در هنگام تنفس به اندازه 35% برای تبدیل یک سلول در حال رشد به یک سلول سرطانی کفایت می کند."
     نتایج تحقیقات بیانگر این واقعیت است كه هر چه سطح اكسیژن ورودی به سلول افزایش یابد می توان از سرطانی شدن آن جلوگیری كرد همچنین، افزایش میزان اكسیژن باعث نابودی سلولهای سرطانی می شود. طبق تئوری دكتر واربرگ درمان بیماری این بیماری بوسیلة اشباع كردن سلولها با اكسیژن امكان پذیر است. ایشان بیان می دارد كه ناتوانی سلولها در جذب اكسیژن بدلیل بالا بودن میزان مسمومیت و بیش از حد اسیدی بودن سلولها است. از دیدگاه علم شیمی ، آب اسیدی اكسیژن كمی را در خود نگه می دارد در حالیكه آب قلیایی می تواند اكسیژن زیادی را در خود نگه دارد و این خصوصیت در مورد آب درون سلولی نیز كاملاً صادق است. اكنون كه اثر مخرب حالت اسیدی بدن روشن شد باید علت آنرا نیز بدانیم تا حتی المقدور در جهت كاهش آن گام برداریم. تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شده و مشخص گردیده كه آب و هوا ، تغذیه و حالات روحی و روانی انسان نقش تعیین كننده ای در ایجاد حالت اسیدی و قلیایی خون دارند. بعضی از مواد غذایی پس از گوارش در معده
، باعث ایجاد حالت اسیدی در خون می شوند (Acid Forming Food) و بعضی باعث ایجاد حالت قلیایی (Alkaline Forming Food) می شوند. بطور كلی قند و شكر و شیرینی جات و چای به شدت خون را اسیدی می كنند و از آن بدتر نوشابه های گاز دار بالاخص كوكاكولا است كه به ازای هر لیوان آن باید 32 لیوان آب قلیایی با pH = 10 مصرف نمود تا اسید آن خنثی شود (پس افزایش روز افزون این بیماری در بین پیر و جوان بی دلیل نیست ! ) گوشت قرمز نیز خون را اسیدی می كند. روغنهای جامد نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید بطور كامل از رژیم غذایی بیمار حذف شوند. در نقطة مقابل، سبزیجات و میوه جات هستند كه خون را قلیایی می كنند مانند سیب ، كلم بروكلی ، كرفس ، هویج ، لیمو ترش، انبه، هندوانه، انگور شیرین (انگور به تنهایی مصرف شود زیرا با بسیاری از مواد غذایی سازگاری ندارد)، سركة سیب خانگی، روغن زیتون، سیر ، پیاز. 

     حالات روحی و روانی انسان نیز pH خون را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد؛ بطور كلی روحیات منفی از قبیل عصبانیت، نفرت، انزجار و استرس تعادل سیستم تنفسی را بر هم می زنند و باعث اسیدی شدن خون می گردند كه این خود مهمترین عامل برای كاهش سطح اكسیژن خون و پیدایش این بیماری می باشد. همچنین در اثر بروز این حالات روحی ، هورمونهایی مانند آدرنالین (Adrenalin) و كورتیزول (Cortisol) در بدن تولید می شود كه مقدار زیاد آن باعث ایجاد بیماریهای قلبی ، عدم تعادل هورمونی ، ضعف سیستم ایمنی ، كلسترول بالا ، فشار خون بالا، ضعف بینایی ، معده درد ، سوء هاضمه ، درد گردن و كمر می شود. تحقیقات نشان می دهد مقادیر زیاد هورمون كورتیزول (كه در اثر استرس ایجاد می شود) علاوه بر این بیماری
، در ایجاد بیماری های ایدز، اِم اِس ، دیابت ، آلزایمر و پاركینسون نیز نقش دارد. 
     در نتیجه  تحقیقاتی كه در دانشگاه واشنگتن به انجام رسید وجود ارتباط بین عصبانیت و علل اصلی بسیاری از مرگ و میر ها به تایید رسیده است. همچنین بر اساس تحقیقاتی كه در دانشگاه ایالت اوهایو (Ohio State University) انجام شد ، كسانی كه عصبانی مزاج هستند زخم های بدنشان دیر تر از بقیه افراد  خوب می شود. انجام تلقینات مثبت از قبیل "بجای عصبانیت خنده ام می گیرد"، "مطمئنم كه خدا مشكلاتم را حل می كند"، "خدا كمكم می كند" نیز بسیار مؤثر بوده كه هم استرس را كاهش می دهد و هم  اینكه كمك خداوند را به دنبال دارد.
     همانطور كه گفته شد برای درمان بیماری لازمست بدن به حالت قلیایی استاندارد خود برسد بنابراین باید از مواردی كه باعث اسیدی شدن خون می شوند پرهیز كرده و همچنین سموم بدن را دفع كنیم در این حالت تمامی اعضاء داخلی بدن و سلولها در محیطی سالم فعالیت کرده و همچنین سیستم دفاعی بدن در بهترین وضعیت خود قرار می گیرد تابا هر حرکت مشکوک مقابله کند و در نتیجه، فرایند درمان صورت پذیرد (انشاء ا...) لذا لازمست مراحل ذیل انجام شود كه شامل پاكسازی جسم و روح و تغذیه صحیح آنها و همچنین ایجاد تغییر مثبت در محیط زندگیست.

     اولین و مهمترین قدم:

     حذف مواد غذایی زیر از رژیم غذایی می باشد:

1) قند و شكر سفید، شیرینی جات قنادی و هر چیزی كه با قند و شكر تهیه می شود  زیرا قند و شكر سفید غذای اصلی سلولهای سرطانی می باشند فرد بیمار نباید ذره ای از آن استفاده كند.(بجای شکر از شیرینیجات طبیعی مانند خرما و یا عسل طبیعی استفاده گردد)
2) نوشابه های گازدار ، مشروبات الكلی
3) سوسیس و كالباس (فوق العاده خطرناك و یکی از عوامل ابتلا به سرطان خون) و كلیه فست فودها
4) غذاهای كنسرو شده (
حاوی مواد نگهدارنده خطرناک)
5) غذاهای سرخ كردنی
6) كلیه محصولات حیوانی و كلیه لبنیات ( 
pH خون را اسیدی می کند)
7) قره قروت ( قسمت اعظم این ماده اسید لاکتیک بوده که باعث از کار افتادن نرون های مغز ، پوکی استخوان شدید ، لقی دندان ها و بیماری خطرناک MS  می شود.)
8) روغن جامد ، غذاهای چرب و پرحجم 
9) ماكارونی ، لازانیا ، پیتزا
10) سركه های صنعتی و ترشی آنها (البته سركة سیب خانگی بسیار خوب است به شرط اینكه خودتان آنرا درست كرده باشید)
11) 
بادمجان و سایر مواد حساسیت زا
12) فریز شده، زودپز شده ، سس مخصوصا مایونز ، رب ، شور ، نمك زیاد (به هیچ وجه از نمک تصفیه شده استفاده نکنید نمک دریا جایگزین مناسبی می باشد) 
13) 
چای ، قهوه ، نسكافه ، دوغ ، خوردن مایعات همراه غذا ، آب یخ (چای، خون را اسیدی می كند میتوان بجای آن از دم کردنیهای ایرانی مانند گل گاوزبان، چوب دارچین، اسطوخودوس، گل بهار نارنج، چای کوهی و ... و ترکیبی از آنها استفاده کرد و بجای قند و شکر از شیرینی های طبیعی مثل توت خشک، خرما، عسلی که به طبیعی بودنش اطمینان کامل دارید استفاده کنید) 
14) بستنی ، تنقلات مثل چیپس و پفك و غیره ، غذای پخته شده با مایكروفر

     دود حاصل از خودروها، سیگار، مواد آرایشی مانند رژ كه حاوی مواد سمی بوده و اكثر خانمها از آن بی اطلاعند استفاده از مواد شیمیایی سمی مانند وایتکس و د.د.ت نیز خطرناک میباشد. استفاده و حمل موبایل نیز باید به حداقل برسد. بهتر است در هنگام صحبت کردن از گوشی یا هد ست استفاده كرد.

    خوانندگان گرامی ممکن است بگویند پس چه بخوریم؟ حقیقت این است که آنقدر خدا خوراکیهای شفا بخش آفریده که حد نداره. کافیست آنها را بشناسیم و عادات تغذیه خود را تغییر دهیم. اولش شاید سخت باشه ولی واقعاً ارزش داره و این یک واقعیت مسلمه که برای رسیدن  به هر چیز باید بهای آنرا پرداخت!!!


     دومین قدم :

     دومین قدم ، برنامه ریزی برای یك رژیم غذائی مناسب است كه صبحانه ، نهار ، شام و ما بین آنها چه بخوریم و چگونه سموم بدن را دفع كنیم. 
نكتة بسیار حائز اهمیت اینست كه بدانیم كه بدنمان چه طبعی دارد؟ طبعمان سرد است یا گرم است و یا معتدل؟ اگر سرد است غذاهی با طبع سرد نخوریم و اگر میخوریم ، آنرا با غذاهایی كه طبعشان گرم است معتدل كنیم و بالعكس ؛ و یا اگر نسبت به ماده ای حساسیت داریم از آن استفاده نكنیم. پس باید ابتدا طبع و مزاج خود را بشناسیم (افراد از نظر نوع مزاج به چهار دسته تقسیم می شوند: 1- افراد صفراوی مزاج 2- افراد سوداوی مزاج 3- افراد بلغمی مزاج 4- افراد دموی مزاج)  و پس از آن، به کسب آگاهی پیرامون طبع مواد خوراکی بپردازیم و غذای مصرفی روز مره و مناسب خویش را با آگاهی تهیه كنیم  تا بیمار نشویم.
   نکته بسیار مهم دیگر ، تاكید بر خام خواریست زیرا غذای خام دارای سلولها و مواد حیاتی زنده می باشد که غذای طبخ شده فاقد آن می باشد. منظور از خام خواری خوردن میوه جات ، سبزیجات ، صیفی جات و غیره بصورت خام می باشد. در صورت  نیاز به پختن ، بهتر است غذا را بخار پز كرد. طبق تحقیقات دانشگاه وارویك (University of Warwick ) خواص ضد سرطانی انواع كلم در اثر پختن در آب جوش به شدت از بین می رود ولی در حالت بخار پز كردن ، این نقصان به مراتب كمتر است. مدت طبخ كلم بصورت بخار پز 5 دقیقه می باشد چون طبخ آن سریع می باشد. 
     نیازی به خرید دستگاه گران قیمت نیست بلكه می توان از یك قابلمه كوچك و یك آبكش استیل كوچك كه در آن قرار می گیرد نهایت استفاده را برد. تا می توانید مدت زمان طبخ را كاهش دهید تا مواد مفید در غذا از بین نرود. اهمیت شناخت مزاج ها را نباید از نظر دور داشت و باید از مواد خوراكی استفاده كرد كه با مزاج شخص سازگار باشد. بمنظور كمك به دفع سموم از بدن لازمست آب زیاد نوشید اما نه همراه غذا بلكه نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت و نیم بعد از غذا ، بهترین آب، آب چشمه های طبیعی مورد تایید می باشد (نه بطری های آب معدنی) در غیر اینصورت آب تصفیه شده با دستگاههای استاندارد ( مثل اسمز معكوس – Reverse Osmosis  ) چون آب شیر دارای كلر و آلودگی های متعدد می باشد و اصلاً مناسب نیست. بطری های آب معدنی نیز اصلا توصیه نمی شوند. 
    
نکته بسیار مهم: اگر دچار یبوست هستید به سرعت در صدد درمان باشید زیرا روده ها بجای جذب مواد غذایی سالم به داخل خون ، مواد سمی زیادی را جذب خون می کنند. ممكن است بنا به تشخیص پزشك نیاز به شستشوی روده بزرگ یا همان تنقیه (Enema) نیز باشد كه بسیار مفید میباشد. تنقیه باعث دفع مواد زائدی است كه سالهای سال به دیواره روده بزرگ چسبیده اند و باعث ایجاد یبوست می شوند در نتیجه غذا به جداره روده گیر می كند و به مرور زمان متراكم شده ، با گذشت زمان شروع به متعفن شدن می كند. بدین شكل منبع بزرگ و خطرناك تولید سموم مختلف در بدن ایجاد می شود كه كل محیط داخلی بدن را مسموم می كند. تنقیه در خارج از كشور معمول بوده و كیت هایی جهت انجام آن در منزل تهیه شده است. 
      رژیم غذایی باید از لحاظ آنتی اكسیدان ها غنی باشد. دلایل محكم علمی وجود دارد كه بتا كاروتین  (Beta-Carotene) ، ویتامین C و ویتامین E ریسك ابتلا به انواع سرطان را كاهش می دهد. بتا كاروتین در میوه هایی كه نارنجی رنگ می باشند یافت می شود مانند هویج و انبه (طبق تحقیقات جدید دانشگاه هاروارد، مصرف روزانه هویج در جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه و ریه بسیار موثر است و بهتر است  بیشتر بصورت خام مصرف شود. هویج علاوه بر بتاکاوتین دارای ترکیب بسیار قدرتمندی بر علیه سرطان بنام آلفا کاروتین میباشد). مواد خوراكی سرشار از ویتامین C عبارتند از پرتقال، لیمو،  فلفل دلمه ای، كلم بروكلی و اسفناج. مواد خوراكی سرشار از ویتامین E عبارتند از روغنهای گیاهی دانه های روغنی و روغن جگر ماهی. بیماران می توانند از سیب (این میوه فوق العاده مفید است)، انگور قرمز و سیاه (فوق العاده مفید مخصوصاً سرطان خون و سینه ؛ حتی بعضی ها رژیم انگور می گیرند و كاملاً درمان می شوند در پوست و دانه انگور قرمز ماده ایست بنام Resveratrol كه سلولهای سرطانی را به سرعت از بین می برد پس بهتر است پوست و دانه انگور بخوبی جویده شود ولی انگور را با غذاهی دیگر مصرف نكنید) ، انار رسیده  ، هویج ، كلم بروكلی (فوق العاده مفید و مؤثر) ، جوانة گندم و جو (پوست نکنده)  فوق العاده مفید هستند لذا طرز تهیه آنرا یاد گرفته و حتماً در رژیم غذایی روزانه خود منظور کنید ، كرفس ( حاوی تركیبی بنام استیلنیك (Acetylenic)  و اسید فنولیك (Phonolic acid) كه رشد تومورها را متوقف می كنند.) ، اسفناج،  مارچوبه ، كدو مسما ، فلفل دلمه ای ، بامیه ، جعفری ، موسیر ، تره فرنگی ، ترب ، سیر و پیاز در صورت سازگاری با بدن استفاده كنند. می توان آب بعضی از آنها را گرفت و میل كرد البته بهتر است منابعی را پیدا كرد كه از كود شیمیایی و آفت كش ها استفاده نمی كنند زیرا استفاده از آنها باعث ورود بعضی سموم به داخل بدن شود. همچنین در رژیم غذایی باید از مواد فیبری (موجود در نان سبوس دار ، لوبیا ، نخود - میتوان نخود را خیساند و پس از جوانه زدن مصرف نمود) بهره برد كه برای روده ها بسیار ضروریست. 

      گیاه آب‌تَره (Watercress)، (نام‌های دیگر: بولاغ اوتی، علف چشمه، شاهی آبی و تره تیزک آبی) نیز در درمان و مقابله با این بیماری بسیار موثر می باشد. تحقیقات در دانشگاه ساوتمپتون (University of Southampton) در سال ۲۰۱۰ میلادی نشان داد که تنها پس از گذشت چند ساعت از مصرف حدود ۸۰ گرم گیاه آب‌تره ، میزان مولکول‌های ضدسرطان در خون افزایش یافته و از رشد سلول‌های سرطانی بالاخص سرطان سینه جلوگیری می‌شود. به این ترتیب این گیاه هم در جلوگیری از رشد سرطان سینه و هم در کمک به بهبودی مبتلایان به این بیماری و جلوگیری از عود آن مؤثر است.

همچنین تحقیقی که در ژورنال «همه‌گیرشناسی سرطان» در سال ۱۹۹۵ به چاپ رسید از کاهش پیشرفت سرطان ریه در افراد سیگاری با مصرف منظم روزانه ۵۷ گرم آب‌تره حکایت داشت.مطالعه دیگری در دانشگاه اولسترکه در «ژورنال آمریکایی تغذیه بالینی» در سال ۲۰۰۷ به چاپ رسید نشان داده که مصرف ۸۵ گرم گیاه آب‌تره در روز، به مدت ۸ هفته، حدود ٪۲۳ تخریب DNA گلبول های سفید بر اثر سرطان را کاهش می‌دهد. اثر مثبت گیاه آب‌تره در افراد سیگاری چشمگیرتر است که این احتمالاً به کمبود آنتی اکسیدان ها دربدن سیگاری‌ها مربوط می‌شود.

همچنین مقدار بالای ید در این گیاه آن را برای بهبود فعالیت غده تیروئید و درمان بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید سودمند ساخته است.

       نوشیدن روزانه یک استکان آب سیب زمینی بصورت ناشتا بسیار مفید بوده و از گسترش سرطان بخوبی جلوگیری می کند ولی باید بخوبی شسته شود و پوستش گرقته شود و باز شسته شود و سپس آبش گرفته شود و همان موقع نیز مصرف شود. آب سیب زمینی ضد التهاب بسیار قوی محسوب می گردد و  بصورت ناشتا برای درمان التهاب معده و دردهای ناشی از معده اسیدی بسیار مفید بوده و همچنین در درمان روماتوئید آرتریت  (Rheumatoid Arthritis) (از جنگ دوم جهانی به بعد) و پاکسازی کبد و درمان هپاتیت استفاده می شود. طبع سیب زمینی سرد و تر است و اگر سردیتان میکند میتوانید مقداری عرق نعناع بعد از آن مصرف نمایید.

      در درمان زخم معده بسیار موثر می باشد ولی باز تاکید میکنم که آنرا خوب بشویید و پس از پوست گیری نیز آب بکشید زیرا ممکن است در خاک و گل موجود روی سیب زمینی میکروب کزاز وجود داشته باشد و وارد زخم معده شود.
     از آنجائیکه حلال و دفع کننده اسید اوریک می باشد ، در درمان نقرس و بیماریهایی که بدلیل بالا بودن میزان اسید اوریک ایجاد شده اند بسیار موثر است.
برای بهتر کردن مزه می توان کمی عسل طبیعی یا آب سیب یا هویج به آن اضافه کرد.
     از مصرف قسمتهای سبز سیب زمینی خودداری کنید زیرا حاوی سم سولانین بوده و خوردن آن ایجاد اسهال و استفراغ می کند، مردمک چشم را گشاد می نماید، موجب سردرد و سرگیجه می شود، چهره را برافروخته می نماید و ایجاد تشنج و ضعف می کند.
    
  تحقیقات نشان داده که لیمو ترش (طبیعی و تازه) دارای خواص ضد سرطانی بسیار عالی می باشد که هم با سلولهای سرطانی مبارزه می کند و هم از تکثیر و رشد آنها جلوگیری می کند لذا حتماً آنرا در  رژیم غذایی خود لحاظ کنید. اگر عسل 100% طبیعی دارید می توانید شربت آبلیمو و عسل درست کنید و ناشتا و همچنین شب قبل از خواب به آرامی آنرا میل کنید که بسیار مفید است. 

   ترکیب آب هویج ، سیب و چغندر قند نیز بسیار مفید میباشد که خواص آن و همچنین طرز تهیه آن در همین سایت موجود است. در صورت نبود چغندر می توانید از یک یا دو شاخه کرفس که خوب آنرا شسته اید استفاده کنید که بسیار مفید می باشد.(رجوع کنید به نوشیدنی معجزه گر)

نکته ای بسیار کمک کننده: قبل از خوردن و آشامیدن، حتماَ نام خدا را بر غذا ببرید و هنگام خوردن و آشامیدن تجسم کنید که به برکت نام خدا ، غذای شما پر از نور درخشنده و شفا بخش شده است که در تمامی وجود شما رخنه کرده و تمامی بیماری ها را از بین می برد. لذا به آرامی بخورید و بیاشامید و هنگامی که تجسم میکنید درون شما پر از نور شفا بخش شده است ، آز ته قلب خدا را شکر کنید. هر چه بیشتر و بهتر این کار را انجام دهید به مرور زمان احساس سبکی و آرامش بیشتری می کنید که حاکی از موثر بودن این عمل است.

      نكتة حائز اهمیت دیگر اینست كه در مصرف مواد غذایی ذكر شده باید میانه روی را در نظر داشت و میزان مصرف آنها با تحقیق و بررسی مشخص شود زیرا همانطور كه كمبود ویتامین ها عوارض مشخصی را در بر دارد، زیاد شدن میزان آنها در بدن نیز عوارض و لطمات خاص خود را خواهد داشت.  بعضی میوه ها و سبزیجات مثل كرفس در كاهش فشار خون مؤثرند بنابراین افرادی كه فشارشان پایین است باید همراه آن از میوه جاتی استفاده كنندكه این كاهش فشار را جبران كند. همچنین باید از مغزهای خام مانند بادام ، فندوق ، گردو و پسته نیز در رژیم غذایی استفاده نمود. 

     میتوان از ادویه جات خوبی مانند دارچین ، زیره ، زنجبیل ، زردچوبه ،سیاه دانه و میخک که همگی ضد سرطان می باشند با توجه به نوع مزاج خود ، در حد اعتدال استفاده نمایید ولی چنانچه مزاجتان صفرایی یا گرم بوده و با طبعتان سازگار نیست مصرف نکنید.
      دم کرده چوب دارچین برای سرطان خون (لوسمی) مفید می باشد. البته مدت دم کشیدن چوب دارچین کمی طولانیست ولی بسیار بهتر از پودر دارچین می باشد زیرا پودر دارچین بسیاری از خواص خود را از دست می دهد. دارچین بسیار گرم  و خشک است و نباید زیاده روی کرد.

     ورزش مناسب و سبك مانند پیاده روی در طبیعت بسیار حائز اهمیت است زیرا اكسیژن بیشتری را به سلولهای بدن می رساند، سموم بدن را دفع كرده و باعث كاهش وزن می شود البته ورزش سنگین توصیه نمی شود چون باعث افزایش اسید لاكتیك خون شده و آنرا اسیدی می كند. پس بهتر است به منطقه ای خوش آب و هوا سفر کرد و از طبیعت دلنواز خداوند بهره وافر برد.

     دانشمندان در سال 2003 پس از تحقیقات وسیع، بدین نتیجه رسیده اند که اضافه وزن باعث بیماری هایی چون سرطان مری، معده، سینه، قسمت نهایی روده، جگر، کیسه صفرا، پانگراس، پرستات، کلیه، غدد لنفاوی و... می گردند. گردش در طبیعت و تنفس عمیق در هوای پاكیزه بسیار حائز اهمیت می باشد چون همانگونه كه ذكر شد یكی از دلایل اصلی بروز این بیماری كاهش اكسیژن مصرفی توسط سلول هاست. در ضمن سلامتی سیستم ایمنی و دفاعی بدن در گرو جذب اكسیژن كافی در سطح سلولی می باشد و سلولی كه اكسیژن كافی جذب می كند می تواند هر آنچه را كه برایش مضر است را دفع كند. لازمست به منظور جذب ویتامین D روزانه بدن در معرض تابش آفتاب قرار گیرد اما زمانی كه شدت تابش شدید نباشد. 

     پاكسازی روح و فكر نیز به همان اندازه و شاید بیشتراهمیت دارد و به راحتی می توان نقش و آثار حالات روحی و فكری انسان را در جسم مشاهده كرد. از طرفی این حقیقت را باید در نظر داشت كه نوع خوراك انسان نیز بر حالات روحی و فكری او كاملا مؤثر است. بعنوان مثال زیاده روی در مصرف سوسیس و كالباس شخص را دچار بیماری های روحی و روانی شدید می كند. خانم دكتر لوئیز اِل هِی (Louise L. Hay)  متخصص شهیر و پر آوازه علوم ذهنی و صاحب مؤسسات متعدد درمانی در سراسر دنیا كه بیماران خود را از طریق پاكسازی افكار منفی و جایگزینی آنها با افكار و اخلاقیات مثبت و همچنین تغذیه صحیح درمان می كند و خود دچار سرطان رحم بدخیم بوده است و پزشكان از درمان او عاجز شده بودند، معتقد است كه تمامی بیماریها دارای منشا روحی و ذهنی هستند. بنا به گفته ایشان، سرطان نتیجه خشم و نفرت و انزجار دراز مدت است (كتاب شفای زندگی). ایجاد محیطی آرام و شاد و به دور از ناراحتی بسیار اهمیت دارد. بهتر است تا آنجا كه مقدور می باشد از رنگهای روشن ، شاد و آرام بخش در محیط منزل و البسه استفاده كرد و تغییرات مثبت لازم را در ظاهر و باطن ایجاد نمود. روح و فكر انسان باید از كلیه رذائل پاك شود. حسادت، كینه، بخل و غضب از رذائلی هستند كه باعث می شوند روح و فكر در فضای معنوی آلوده ای اسیر و زندانی شود و مانع ورود انرژی حیات بخش به روح و جسم گردد. امیرالمؤمنین می فرماید:  سلامتی جسم بخاطر كمی حسادت است (این كلام امیرالمؤمنین ارتباط مستقیم بین افكار منفی و بیماری جسمی را خاطر نشان می كند كه توسط دانشمندان علوم ذهنی غرب نیز به اثبات رسیده است.). علاوه بر پاكسازی روح و فكر ، باید آنرا با افكار مثبت و صحیح و همچنین فضائل اخلاقی تغذیه نمود. شكر گذاری از ته قلب بخاطر نعمتها ، طلب خیر و بخشش برای دیگران بالاخص كسانی كه از آنها ناراحتیم اثرات شگفتی در روح و روان انسان دارد که سریعاً قابل درك می باشد. 

 با آرزوی شفای تمامی بیماران عزیز

 

  این صفحه در حال تكمیل می باشد. 

  از شما هموطن گرامی خواهشمندم تجربیات و یا نظرات خود را پیرامون مطالب فوق ذکر بفرمایید تا کمکی باشد برای گرانمایه تر کردن این تارنما جهت استفاده دیگران. 

 کپی برداری از مطالب این وبلاگ با درج منبع آن اشکالی ندارد .



منابع:

http://www.all4naturalhealth.com
http://www.naturalnews.com
http://www.whfoods.org   (The World’s Healthiest Foods
http://www.nutrimaxorganic.com
http://www.detox.net.au
http://www.healingcancernaturally.com
http://www.cancer-success.com
http://www.cancerproject.org
http://www.sciencedaily.com
http://www.energiseforlife.com
http://www.healingdaily.com
http://www.majidali.com
http://www.majidali.com/optimal_nutrition_for_people_with_cancer.htm

THE OXYGEN MODEL OF CANCER, Taken from the book OXYGEN and CANCER
http://www.tebbeghorani.com       Jamshid Khodadadi 
YOU CAN HEAL YOUR LIFE, Louise L.Hay